A koronavírus-járvány olyan erővel csapott le nemcsak az egészségünkre, hanem a gazdaságunkra is, hogy alapvetően írja át egyes ágazatok, vállalatok terveit. A magánegészségügyi szolgáltatók körében korábban készített körképünkből kiderült, milyen válaszokat adtak a cégek az új helyzetre, most pedig Fábián Lajos, a Róbert Magánkórházat is tulajdonló Tritonlife igazgatóságának elnöke válaszolt ezzel kapcsolatos kérdéseinkre.
Embert próbáló időket élünk - írja az ügyfeleknek és dolgozóknak címzett levelében a koronavírus helyzet kapcsán Fábián Lajos, a Róbert Magánkórházat is tulajdonló Tritonlife igazgatóságának elnöke. Felhívja a figyelmet, hogy az intézményben évi 1300 szülést bonyolítanak le, és azt üzeni: küzdenek azért, hogy többek között a szülészeti-nőgyógyászati és az újszülött ellátó tevékenységüket fenn tudják tartani.
Országos magánegészségügyi rendszer létrehozásán dolgozik a TritonLife, bizonyos ellátási területeken hálózatokat építene, mely tavaly tavasszal zárta le a Róbert Magánkórház megvásárlását - árulta el a Portfolio-nak adott interjújában Haraszti Péter, a legnagyobb magánkórházat megvásárló társaság alapító-vezérigazgatója. A csoport szakmai és pénzügyi alternatívát kínál azoknak a magyar egészségügyi vállalkozásoknak, akik csatlakoznának a csoporthoz. Haraszti Péter úgy vélekedett, hogy a környező országokhoz képest a legnagyobb magyar magánpiaci szereplők is mikrovállalkozásoknak tűnnek, közben pedig megindult a konszolidáció valamilyen szinten. A szakember beszélt egy esetleges tőzsdei bevezetés esélyeiről, a munkaerőhiány okozta bérnyomásról, a jövőbeli árképzésről és a napokban bejelentett román Medlife és magyar Rózsakert Medical Center tranzakciójáról is.
A Róbert Károly Magánkórház tulajdonosa december közepén megnyitja első önálló budai járóbeteg központját Róbert Egészségközpont Hegyalja néven, a korábbi MediMOM Egészségközpont helyén és továbbfejleszti a Genium korábbi Thököly úti rendelőjét, ahol a Róbert Gyermekorvosi Központ és a Róbert Genium Egészségközpont is helyet kapott - jelentette be a társaság. Ami viszont ennél is lényegesebb hír, hogy eldőlt: konkrét régiós tervekkel rendelkeznek.
A MedAlliance Holding mint vagyonkezelő, a Róbert Károly Magánkórház tavaszi felvásárlása után újabb, egészségügyi vállalkozások akvizíciójáról és integrálásáról állapodott meg a korábbi tulajdonosokkal - tudta meg a Portfolio a holdingtól. A csoport ezúttal a járóbeteg ellátási tevékenységét erősíti, Fábián Lajos a holding igazgatóságának elnöke érdeklődésünkre azt is elárulta, hogy újabb akvizíciókat terveznek.
Idén szeptember elsejétől a Róbert Károly Magánkórház új vezérigazgatója Schiszler István, a Duna Medical Center korábbi ügyvezető-, jelenlegi operatívigazgatója, miután a tulajdonos a korábbi menedzsmentet júliusban felmentette - jelentette be a Róbert Kórház.
Nyolc év után távozik a Róbert Károly Magánkórház operatív igazgatói pozíciójából Lantos Gabriella. Hivatalos megbízatása szeptember 2-ával ér véget, de július 20-ától már nem vesz részt a kórház irányításában.
Ki kell egyezni Magyarországon az orvoslobbival és a svájci egészségügy lehet egy jó minta hazánk számára - nyilatkozta az mfor-nak adott interjújában Lantos Csaba, aki nemrégiben vált meg legnagyobb egészségügyi befektetésétől.
Ugyan mennyiségben még nem, de bizonyos szakmákban és elsősorban minőségben a magánegészségügyi szektor felveszi a versenyt az állami intézményrendszerrel. Az egészségügyben érdekelt legkülönbözőbb magáncégek 2017-es beszámolói egyértelműen ezt támasztják alá.
Lassú átalakulási folyamatnak vagyunk a szemtanúi a magyarországi egészségügyben: a strukturálatlan finanszírozási modell felől a strukturált (vállalatok, vagy egyének által előre fizetett, pl. biztosítási) modell felé haladunk, de az út hosszú - vallja Fábián Lajos, a magyar magánszemélyek által, a magyar magánegészségügy fejlesztése érdekében alapított MedAlliance Holding igazgatóságának elnöke. A Medicover svéd magánegészségügyi óriási korábbi nemzetközi működésért felelős igazgatója közelről élte meg a régiós egészségügyi rendszerek átalakulását és ez alapján úgy véli, hogy a lengyel és a magyar modell sok tekintetben hasonlít, például, hogy a döntéshozók kimondják: az egészségügy nem üzlet, azonban Lengyelország 10 évvel előttünk jár. A teljes régióban jártas magánegészségügyi szakember mindezek mellett beszélt a magyar piacon előttünk álló szolgáltatói konszolidációról, a most megvásárolt Róbert Károly Magánkórházzal kapcsolatos terveiről, a holding terjeszkedési lehetőségeiről és a szakképzett munkaerő hiányáról. Ennek kapcsán arra figyelmeztet: az orvosok munkáját segítő képzett hadsereg nélkül nincs élet az egészségügyben.
Tíz év után megválik a Róbert Károly Magánkórház Zrt.-től Lantos Csaba - írja csütörtökön megjelenő számában a HVG. A vevő az idén januárban alapított MedAlliance Holding Zrt. A tranzakció újabb bizonyítéka annak, hogy izzik a talaj a magyar magán-egészségügyi piac alatt.
Jelentős növekedésen vannak túl a magánegészségügyi szolgáltatók Magyarországon, azonban ez a piac sem nőhet az égig. Közben pedig az elvándorlás miatt egyre erősebb bérnyomás még meg fog jelenni az ágazat privát oldalán, ami a cégek üzleti modelljének átgondolását és konszolidációt kényszeríthet ki.
Az elmúlt évek tendenciái szerint a magánegészségügyi szolgáltatást igénybevevők köre egyre szélesebb, ezt egyre több szolgáltató ismeri fel, így a verseny is erősebb - mondja Lantos Csaba üzletember, akinek a befektetéseinek fókuszában továbbra is ez a szektor áll. A Róbert Károly Magánkórház többségi tulajdonosa szerint a kereslet stabil növekedése fennmaradhat a következő években és azt is megjegyezte, hogy a kissé megkérgesedett finanszírozási gyakorlatnak változnia kell.
A magyar egészségügyben dolgozó 3-5 ezer orvosbáró éves szinten 12-100 millió forint közötti adózatlan jövedelemhez jut a hálapénznek és a mostani rendszer feudális viszonyainak köszönhetően - vélekedett Lantos Gabriella, a Róbert Kórház operatív igazgatója az ATV műsorában. Az igazgató hétfői cikkével óriási vihart kavart.
Jelentős beruházással megújult a Róbert Károly Magánkórház - jelentették be a budapesti sajtóeseményen. A Róbert Kórház és a Róbert rendelő együttes árbevétele tavaly elérte a 1,5 milliárd forintot.
Kiderülnek, mit várnak az újabb elnöki ciklustól.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Az amerikai elnök nagyon fájdalmas lépésre készül.
Itt van az első intézkedés.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.